pas-dyshimeve-per-manipulime,-fillon-rinumerimi-i-votave-ne-qnr

Pas dyshimeve për manipulime, fillon rinumërimi i votave në QNR

Në QNR pak më parë ka filluar rinumërimi i votave të rregullta të kandidatëve për deputetë, ankesat e të cilëve janë aprovuar nga PZAP.

Ndërkohë në Qendrën për Numërim dhe Rezultate edhe sot po vazhdojnë të qëndrojnë hetuesit policorë.

Përndryshe, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), lidhur me apelet e paraqitura nga kandidatet për deputet te subjekteve politike ka bërë të ditur sot se ka vendosur që ta urdhëroj KQZ-në për rinumërimin e 134 vendvotimeve.

Rezultati që del nga rinumërimi i këtyre vendvotimeve do të përfshihet në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve.

TË ngjajshme

Alma Lama: Sikur Zvicra, njëjtë edhe Kosova duhet të ndalojë mbajtjen e mbulesës

Radio-Ahireti

12 kandidatë të Nismës që nuk u certifikuan nga PZAP

Radio-Ahireti

Përshëndetja e “ngrohtë” e Xhavit Halititi me Avni Deharin

Radio-Ahireti

Në SHSKUK po trajtohen 900 pacientë me COVID-19

Radio-Ahireti

“Nuk kemi pa një interes të Kurtit që ta bëjë Osmanin presidente, ai dëshiron të akomodojë vetën dhe argatët”

Radio-Ahireti

Molliqaj: Në këtë mandat nuk do të kemi president as kryeparlamentar, ka vetëm Albin

Radio-Ahireti