pas-skandalit-per-vjedhje-te-votave-edhe-akr-ja-kerkon-rinumerim-te-votave

Pas skandalit për vjedhje të votave edhe AKR-ja kërkon rinumërim të votave

Makolli ka thënë se manipulimi(vjedhja) e votave, është një ndërmarrje kriminale, dhe se AKR ka shprehur shqetësimmenjëherë pas përmbylljes së votimeve dhe se duhet të ketë rinumërim.

“Manipulimi(vjedhja) e votave, është një ndërmarrje kriminale. AKR-ja, shqetësimin për manipulimin e votave të kandidatëve e ka shprehur menjëherë pas përmbylljes së votimeve. Manipulimi i votave nga disa komisionerë të kriminalizuar mbetet sfida më e madhe e procesit zgjedhor demokratik. Rinumerimi duhet te ndodhe. Ky proces do të nxirrte në sipërfaqe manipuluesit e votave të cilët pastaj do merrnin denimin maksimal”, ka shkruar Makolli.

TË ngjajshme

Analisti: Kurti e Osmani është dashur të tregojnë çfarë ndodhi në veri

Radio-Ahireti

ATK njofton OJQ-të për detyrimet tatimore

Radio-Ahireti

Mot i ftohtë në Shqipëri, temperaturat pritet të shkojnë në minus 12 gradë

Radio-Ahireti

Austria regjistron 1 mijë e 469 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

S’ka masa të reja anti-COVID, Zemaj thotë se pati rritje të rasteve

Radio-Ahireti

Kjo është shtëpia në Prishtinë ku u gjet i vdekur shtetasi i huaj

Radio-Ahireti