Image default

Pavarësisht vendimeve të KQZ-së, VV bën thirrje të votohet Kurti

Kurti nuk është certifikuar nga KQZ-ja si kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit dhe së këndejmi, numri 1 në listë është pa kandidat, shkruan lajmi.net.

Por, kjo nuk i ka bërë përshtypje VV-së.

Nëpërmjet një postimi në Facebook ata thonë se mund të votohet edhe Kurti.

Ky është postimi i VV-së:

Të dashur qytetarë
Secila votë për Vetëvendosjen – 127 – do të jetë e vlefshme! Mos i dëgjoni ata që thonë ndryshe. Votoni 127, pastaj zgjidhni jo më shumë se pesë numra kandidatësh nga lista jonë. Secila votë do të numërohet, që prej numrit 1 që është Albin Kurti, e deri në fund.
T’i japim mbështetje sa më të madhe Lëvizjes dhe kryeministrit tonë!. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

​Në Shtetet e Bashkuara janë 25 milionë të infektuar me COVID-19

Radio-Ahireti

LVV deponon kallëzim penal ndaj ministrit të Arsimit dhe Shkencës dhe dy zyrtarëve tjerë

Radio-Ahireti

Shqipëri, 1124 raste të reja dhe 14 viktima nga koronavirusi

Radio-Ahireti

Von Cramon thotë se dialogu i Kosovës me Serbinë duhet të vazhdojë

Radio-Ahireti

Sulmi ndaj djalit të Nenad Rashiq po cilësohet si politik

Radio-Ahireti

DW: Mungesa e mallrave në veri, një krizë e orkestruar

Radio-Ahireti