pdk:-masakrat-na-perkujtojne-se-sa-shtrenjte-i-ka-kushtuar-liria-kosoves

PDK: Masakrat na përkujtojnë se sa shtrenjtë i ka kushtuar liria Kosovës

“Me dhembje të madhe i kujtojmë 54 anëtarët e familjeve Muqolli e Elshani, që u maskaruan dhe u dogjën nga dora e armikut, dhe 24 civilë të tjerë të rënë në Çikatovë në 17 prillin e vitit 1999. Këto masakra, kjo sakrificë na e përkujton se sa shtrenjtë i ka kushtuar liria Kosovës. Lavdi e përjetshme”, thuhet në një postim të PDK-së në rrjetet sociale./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Ish-ministri Zemaj reagon për ardhjen e afro 5 mijë vaksinave në Kosovë

Radio-Ahireti

Zyberaj: Behgjet Pacolli dhe lista me numrin 132, njeriu dhe partia që duhet të votoni më 14 shkurt

Radio-Ahireti

Iran, vdes në rrethana misterioze diplomatja e lartë zvicerane

Radio-Ahireti

Krasniqi: Asnjë pikë nuk na bashkon me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen

Radio-Ahireti

Ngordhja e qenve në Prishtinë, dyshohet se u helmuan përmes një sallame

Radio-Ahireti

Ky është moti për dy ditët e ardhshme

Radio-Ahireti