pdk-shkarkon-deputeten-qe-votoi-vjosa-osmanin

PDK shkarkon deputeten që votoi Vjosa Osmanin

Partia Demokratike e Kosovës ka shkarkuar sot nga të gjitha funksionet deputeten Adelinë Grainca, pasi ajo tradhëtoi votën e eletoratit të PDK-së dhe e shiti votën e saj për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente.

PDK ka qenë e njoftuar qysh mbrëmë se Albin Kurti ka hyrë në pazare me deputeten dhe familjarët e saj duke i ofruar para të majme, privilegje dhe çasje në tenderë publikë për bizneset që kanë deputetja Grainca dhe familja e saj.

The post PDK shkarkon deputeten që votoi Vjosa Osmanin appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

‘Koha për të ecur para’: Portugalia lehtëson masat e COVID-19

Radio-Ahireti

Shteti amerikan i ofron të rinjve 100 Dollarë që të bëjnë vaksinën

Radio-Ahireti

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, Osmani: Jemi duke pritur që ta marrim pagën e janarit

Radio-Ahireti

Këtu mund ta dini qendrën se ku do të votoni me 14 shkurt

Radio-Ahireti

Mbi 2,5 milionë viktima nga COVID-19 në mbarë botën

Radio-Ahireti

Kuvendi do të përfaqësohet nga 14 deputetë që kanë aktakuza aktive

Radio-Ahireti