Image default

Për 24 orë u dënuan 772 persona për mos respektim të masave anti-Covid

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 772 tiketa për shkelësit e Ligjit për Pandeminë, COVID-19.

Po ashtu në 24 orëshin e fundit janë shqiptuar 751 tiketa për shkelësit e rregullave të trafikut.

21 persona janë arrestuar, 12 janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy janë dërguar në vuajtje të dënimit.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, në 24 orët e fundit kanë ndodhur 18 aksidente me të lënduar dhe 34 aksidente me dëme materiale. /Telegrafi/

TË ngjajshme

Izraeli nuk lejon qindra palestinezë të falin namazin e xhumasë në Mesxhid al-Aksa

Radio-Ahireti

Protesta kundër kryeministrit izraelit Netanyahu në Kuds

Radio-Ahireti

Raport: Murgeshat në Gjermani shitën fëmijët jetimë për abuzim seksual në vitet 1960-1970

Radio-Ahireti

Licencohet vaksina 63 për qind efektive kundër COVID-19, Kosova do të ketë qasje në të

Radio-Ahireti

5 të vdekur dhe 285 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Publikohet lista e plotë me 110 kandidatët e LDK-së për deputetë

Radio-Ahireti