per-cfare-po-kerkon-ndihme-lumir-abdixhiku?

Për çfarë po kërkon ndihmë Lumir Abdixhiku?

Kështu kanë bërë të ditur nga një komunikatë për media e LDK-së ku thuhet se në këtë bisedë u diskutua për fuqizimin e LDK-së dhe për integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian.

“Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë kanë mbajtur një takim virtual me Zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Wieland. Wieland e uroi kryetarin Abdixhiku për detyrën e re dhe konfirmoi gatishmërinë për thellimin e bashkëpunimit me LDK-në, si parti anëtare në Partitë Popullore Evropiane.

Kryetari Abdixhiku e falënderoi z. Wieland për urimin dhe për mbështetjen që i ka dhënë Kosovës në përgjithësi.

Kryetari Abdixhiku dhe Zëvendëspresidenti Ëieland diskutuan edhe për çështjet aktuale politike në vend me fokus të veçantë në zhvillimin e LDK-së, por edhe për integrimin e Kosovës në BE dhe organizata tjera ndërkombëtare”, thuhet në njoftim.

TË ngjajshme

​Kroaci: Ofrojnë pagë deri në 2.000 euro, askush nuk dëshiron të punojë

Radio-Ahireti

Zhduket një vajzë në Suharekë

Radio-Ahireti

Konsiderohet e tërhequr padia e vitit 2010 për uzurpim prone nga MABETEX-i i Behxhet Pacollit

Radio-Ahireti

Vdes nga COVID-19 një infermiere në Kosovë

Radio-Ahireti

VV zhvleftëson fort rolin e Osmanit në rezultatin e zgjedhjeve: Do t’i fitonim 50 për qind edhe pa të

Radio-Ahireti

Naser Ramadani infektohet me COVID-19

Radio-Ahireti