perfundon-numerimi-i-votave-me-kusht,-lvv-merr-rreth-15-mije-vota

Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV merr rreth 15 mijë vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e 939 vota.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 4,997 vota.

Lidhja Demokratike e Kosovës renditet e treta me 2,944 vota, pasuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 2,167 vota.

Kujtojmë se sot në QNR ka nisur numërimi i votave të diasporës.

The post Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV merr rreth 15 mijë vota appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata brenda një viti dërgon 977.3 milionë euro në Kosovë

Radio-Ahireti

Sindikata e Infermierëve paralajmëron protesta – të pakënaqur me shtesat e ndara nga Qeveria

Radio-Ahireti

Bullgaria më e fundit që ndal vaksinën AstraZeneca; OBSH thotë se nuk ka nevojë

Radio-Ahireti

Turqia rindërton spitalin e dëmtuar në kampin e refugjatëve Rohingya në Bangladesh

Radio-Ahireti

Pak para seancës, këta janë emrat që pritet të jenë ministra në Qeverinë Kurti 2

Radio-Ahireti

Nuk respektuan masat antiCOVID, dënohen 435 qytetarë

Radio-Ahireti