Image default

Përfundon numërimi në Dragash, dallim i ngushtë midis LVV-së e PDK-së

Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ, Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë ka 24,46 për qind të votave, ndërsa Partia Demokratike e Kosovës 23,56 për qind të tyre, shkruan lajmi.net.

Tutje, Lidhja Demokratike e Kosovës ka 19,63 për qind të votave.

Ky është grafiku:

TË ngjajshme

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha pozitat në AAK

Radio-Ahireti

​Policia: Procesi zgjedhor i qetë dhe pa incidente serioze

Radio-Ahireti

Nis grumbullimi i plazmës së gjakut në vend për trajtimin e COVID-19

Radio-Ahireti

Gruaja e Glauk Konjufcës poston fotografi: Ne votuam

Radio-Ahireti

Gjykata ia refuzon “Burdushit” kërkesën për kundërshtim të aktakuzës për mashtrim dhe pasurim të kundërligjshëm deri në një milion euro

Radio-Ahireti

KQZ-ja mund të shpallë sot rezultatet përfundimtare

Radio-Ahireti