Image default

Përfundon numërimi në Junik, AAK prinë bindshëm

Nga rezultatet e deritanishme në këtë komunë del që përqindjen më të madhe në këtë komunë e ka arritur Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

AAK mori 47.47 përqind të votave, duke lënë prapa Lëvizjen Vetëvendosje me 26.98%, transmeton lajmi.net.

Parti e tretë në këtë komunë është renditur LDK me 14.59% dhe PDK me 7.87%./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Osmani e pasigurtë nëse ka ose jo shtëpi në Marigonë, thotë se nuk ka pastaj e arsyeton kontratën

Radio-Ahireti

Hoti përdor sërish kartën e premtimit për vizat: Më 2021 do të ndodhë liberalizimi

Radio-Ahireti

Osmani: Shteti i fortë bëhet me miq të mirë

Radio-Ahireti

“U mundua edhe për së vdekuri ta njollos”, reagimi i vëllaut të Donjetës pas arrestimit të kryeplakut

Radio-Ahireti

Ambasadori francez në Beograd: Ka kushte speciale për liberalizim, Kosova nuk i ka plotësuar

Radio-Ahireti

Vishi i Nismës thotë se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore pas moscertifikimit të listës

Radio-Ahireti