perfundon-rinumerimi-i-141-vendvotimeve

Përfundon rinumërimi i 141 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), është përmbyllur procesi i rinumërimit të 141 vendvotimeve.

Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

“Rinumërimi i 134 vendvotimeve sipas vendimit të PZAP-it dhe 7 të tjerave sipas vendimit të KQZ-së, është përmbyllur gjatë ditës”, ka thënë Elezi.

Ai ka shtuar se tashmë janë në pritje të vendimmarrjes së Gjykatës Supreme lidhur me ankesat që janë paraqitur në këtë institucion.

“KQZ-ja do të veprojë në përputhje me vendimet që dalin, në mënyrë që të procedojmë për certifikimin e rezultateve përfundimtare”, u shpreh Elezi.

The post Përfundon rinumërimi i 141 vendvotimeve appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kosova nuk ka bërë më asnjë testim për variantin e ri të COVID-19

Radio-Ahireti

VV mbi 157.000 vota më shumë se më 6 tetor, LDK rreth 130.000 më pak, edhe PDK e AAK kanë rënie

Radio-Ahireti

Në Indi zbulohet “mutant i dyfishtë” i koronavirusit

Radio-Ahireti

U përurua xhamia “Hoxhë Shuajb Arnauti” në Prishtinë

Radio-Ahireti

13 të vdekur dhe 444 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

FETO humb edhe një rast tjetër gjyqësor në Maqedoninë e Veriut

Radio-Ahireti