perfundon-seanca-ndaj-11-te-arrestuarve-per-rastin-“subvencionet”,-avokatet-kundershtojne-paraburgimin

Përfundon seanca ndaj 11 të arrestuarve për rastin “Subvencionet”, avokatët kundërshtojnë paraburgimin

Ka përfunduar seanca në rastin e 11 të arrestuarve të dyshuar për dallavere me subvencione.

Me këtë rast, avokatët kanë kundërshtuar kërkesën për masën e paraburgimit të propozuar nga Prokuroria.Kjo u bë e ditur nga avokati Behar Ejupi, që mbron të arrestuarin Pajtim Krasniqin.

“Tani sapo përfunduam seanca dëgjimore lidhur me kërkesën edhe për klientin tim. Prokuroria pretendon se i njëjti ka kryer dy vepra penale dhënie të ryshfetit dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

“Kolegët e tjerë janë të njëjtët që kanë kundërshtuar fuqishëm kërkesa lidhur me veprën penale që po dyshohet. Të dy dyshohet se kanë dhënë ryshfet lidhur me subvencionet dhe nuk ka të bëjë me dhënie të ryshfetit”, tha Ejupi.

Përveç 11 të lartpërmendurve, Policia e Kosovës ka arrestuar dje edhe nëntë qytetarë që dyshohet se kanë përfituar jashtëligjshëm subvencione.

The post Përfundon seanca ndaj 11 të arrestuarve për rastin “Subvencionet”, avokatët kundërshtojnë paraburgimin appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kosnett pas takimit me Osmanin: Diskutuam hapat e radhës për formimin e qeverisë

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Vetëvendosje paraqet një rrezik permanent për rendin tonë kushtetues

Radio-Ahireti

Lindjet, rënie në të gjithë Europën më 2019, Shqipëria ndër vendet me përkeqësim të lartë

Radio-Ahireti

Të paktën 32 të vdekur në përplasjen e trenit në Egjipt

Radio-Ahireti

Nis seanca për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës

Radio-Ahireti

Londër, Besnikët e juntës nuk lënë ambasadorin e Mianmarit të futet në zyrën e tij

Radio-Ahireti