permbytjet-perfshijne-kampin-e-refugjateve-ne-afrin-te-sirise

Përmbytjet përfshijnë kampin e refugjatëve në Afrin të Sirisë

Një kamp refugjatësh që ndodhet në qytetin Afrin, në pjesën veriperëndimore të Sirisë, u përshi nga përmbytjet për shkak të reshjeve të dendura të shiut, raporton Anadolu Agency (AA).

Sirianët e zhvendosur nga lufta, të cilët jetojnë në kampe refugjatësh, tani po luftojnë me dëmet e shkaktuara nga përmbytjet.

Të paktën 30 çadra të improvizuara janë vërshuar duke u bërë të papërdorshme.

Siria është përfshirë në lufta civile që nga fillimi i vitit 2011 kur regjimi Bashar al-Assad-it goditi protestuesit pro-demokracik me një egërsi të papritur.

Që nga ajo kohë, mbi 5 milion civilë janë bërë të pastrehë.

The post Përmbytjet përfshijnë kampin e refugjatëve në Afrin të Sirisë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

15 viktima dhe 801 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Numri i votave që morën kandidatët e LVV-së në Podujevë, prin Fitim Haziri

Radio-Ahireti

TIKA shpërndan pako ushqimore dhe higjienike për 2.300 familje në Kosovë

Radio-Ahireti

13 të vdekur dhe 725 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Radio-Ahireti

Ministri Murati tregon se si do t’i mbështesin bizneset e prekura nga mbyllja

Radio-Ahireti

Pandemia e COVID-19 shton vetëvrasjet në Japoni

Radio-Ahireti