perserit-lajcak:-dialogu-te-vazhdoje-menjehere-pas-formimit-te-qeverise-se-re

Përsërit Lajçak: Dialogu të vazhdojë menjëherë pas formimit të qeverisë së re

Ai ka thënë se gjatë procesit të mëhershëm, është arritur pajtueshmëri me palët për të arritur marrëveshjen ligjore të obligueshme për të dy palët, e për zgjidhjen e të gjitha çështjeve, shkruan lajmi.net.

“Arritëm që të pajtohemi me të dy palët për të arritur marrëveshjen ligjore të obligueshme e cila do t’u japë zgjidhje të gjitha çështjeve. Kemi arritur pajtueshmëri për marrëveshjet e para në këtë proces, kështu që as situata me COVID-19 nuk ishte pengesë për dialog”, ka thënë Lajçak për TVCG.

Ai ka thënë se procesi ndonëse ishte ndërprerë, është arritur që i njëjti të kthehet në binarë.

Në këtë kontekst, Lajçak ka thënë se pret që dialogu të vazhdojë pas formimi të qeverisë së re ne Kosovë. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës me të madhe, shtohen fluturimet nga Zvicra e Gjermania

Radio-Ahireti

Kjo është mosha e të vdekurve nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Radio-Ahireti

Malta lehtëson kufizimet, përgatit pasaportën e vaksinimit

Radio-Ahireti

Turqia rivendos masat kufizuese pas rritjes së rasteve pozitive me COVID-19

Radio-Ahireti

​Epopeja e UÇK-së përfundon me natën e zjarreve

Radio-Ahireti

Molliqaj: Gjykata Speciale është politike dhe për këtë arsye do t’i dënojë ish-krerët e UÇK-së

Radio-Ahireti