persona-te-maskuar-e-te-armatosur,-si-ndodhi-vjedhja-ne-pike-te-dites-e-parave-ne-keds

Persona të maskuar e të armatosur, si ndodhi vjedhja në pikë të ditës e parave në KEDS

Një rast i grabitjes ka ndodhur sot në pikë të ditës në Prizren, ku dy persona të maskuar dhe armë të shkurta kanë thyer pikën e KEDS-it dhe kanë arritur të marrin një sasi të madhe parash.

Rastin e ka konfirmuar për lajmi.net Shaban Osmanollaj, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit.

“Rreth orës 15:03 minuta dy persona me armë të shkurta dhe me maska kanë arritur të grabitin një numër të konsiderueshme të parave në KEK në Prizren dhe janë larguar në drejtim të paditur”, ka thënë ai.

Osmanollaj thotë se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin. /Lajmi.net/

 

TË ngjajshme

Vuçiq i ka disa fjalë për vizitat e politikanëve të Kosovës në veri

Radio-Ahireti

Në Serbi dyshojnë në atë që thotë Vuçiqi se çdo vit ndahen 600 mln € për serbët në Kosovë

Radio-Ahireti

Zjarr në një lokal në Prishtinë

Radio-Ahireti

Graçanicë: Arrestohet një person për tentimvrasje, i konfiskohet edhe një armë e zjarrit

Radio-Ahireti

Hungaria miraton vaksinën kineze kundër koronavirusit

Radio-Ahireti

Reagon edhe Haradinaj-Stublla: Fëmijët e politikanëve s’mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve

Radio-Ahireti