Image default

Pite me kungullesha

Kjo është një pite e shijshme, që do të kënaqë orekset tuaja

Nevojiten:

– 2 kungullesha të madhësisë mesatare,
– 150 g djathë,
– 3 vezë,
– 2 dl kos,
– 1 filxhan miell gruri,
– 1 filxhan miell misri,
– 1 qese të vogël pluhur për ëmbëlsira,
– ½ e filxhanit vaj,
– një lugë e vogël kripë.

Përgatitja:

Kungulleshat lani dhe bashkë me lëvore grini në rende, shtoni djathin e grimcuar, tri vezët e tundura, kosin dhe vajin.

Në fund përzieni miellin e grurit dhe miellin e misrit bashkë me pluhurin për ëmbëlsira.

Qitni kripë sipas shijes. Tepsinë lyeni me vaj dhe nxeheni në furrë.

Qitni tretjen, dhe piqeni në 200 gradë celsius.

Derisa pitja të marrë ngjyrë të gështenjtë.

Shërbejeni me ko, transmeton Telegrafi

TË ngjajshme

Receta për përgatitjen e makaronave me mish viçi

Radio-Ahireti

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

Radio-Ahireti

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Radio-Ahireti

Mëngjesi ideal; Omleta me gjizë

Radio-Ahireti

Drekë sikur e gatuante gjyshja: Mish pule me perime nga furra

Radio-Ahireti

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Radio-Ahireti