pjeter-shala-tash-e-dy-jave-i-arrestuar,-nuk-ekstradohet-ne-speciale

Pjetër Shala tash e dy javë i arrestuar, nuk ekstradohet në Speciale

Derisa për arrestimin e tij u tha se do të ketë detaje, kanë kaluar dy javë që nuk është bërë një gjë e tillë.

Madje ai vazhdon të qëndrojë në Belgjikë si i arrestuar që nga ajo kohë.

Sipas ekspertëve kjo po ndodhë për shkak të detajeve që kërkon shteti belg për ekstradimin e qytetarit të tyre./rtk/

TË ngjajshme

Krasniqi: Osmani e kërcënoi me shkarkim Dakën për ta detyruar të moszbatojë aktgjykimin e Kushtetueses

Radio-Ahireti

“Jerusalemi real i Kosovës dhe shqiptarëve është Mitrovica”

Radio-Ahireti

Reshjet e mëdha të borës, Policia ka një apel për qytetarët

Radio-Ahireti

Burri i Meliza Haradinajt sulmon Pal Lekajn e ofendon dhe e quan të pa tru

Radio-Ahireti

OBSH: Kujdes pasi vaksinat mund të krijojnë idenë e rreme të sigurisë

Radio-Ahireti

Kërkohet nga qeveria e ardhshme të ketë shumicë të qëndrueshme në Kuvend

Radio-Ahireti