plagoset-me-arme-zjarri-nje-person-ne-prishtine

Plagoset me armë zjarri një person në Prishtinë

Një person është plagosur në rrugën “UÇK” në Prishtinë. Policia ka konfirmuar se në këtë rrugë rreth orës 21:00 ka pasur të shtëna, si pasojë e të cilave një person ka mbetur i plagosur.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes.

“Sot rreth orës 21:00 kemi marrë informacionin për një plagosje me armë zjarri në rrugën “UÇK” në Prishtinë.

Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes. Bazuar në të dhënat fillestare në këtë vend është plagosur 1 person. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Aktualisht ekipet policore janë duke punuar në identifikimin dhe lokalizimin e vendndodhjes së personave të dyshuar.

The post Plagoset me armë zjarri një person në Prishtinë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Rasti “Karaçeva”, një muaj paraburgim ndaj tre zyrtarëve policorë

Radio-Ahireti

Numërohen mbi 62 për qind të votave: LVV 47.97%, PDK 17.85%, LDK 13.44%

Radio-Ahireti

Moscertifikimi i disa deputetëve, VV dhe AAK dorëzojnë ankesë në Gjykatën Supreme

Radio-Ahireti

India ndërpret eksportin e vaksinës “Oxford-AstraZeneca” për konsum të brendshëm

Radio-Ahireti

A do të ketë zgjedhje të brendshme PDK-ja?

Radio-Ahireti

Britani, hetime për krime lufte ndaj bashkëshortes së Assadit

Radio-Ahireti