policia-e-kosoves-ne-cdo-cep-te-kosoves-per-te-zbatuar-masat-anti-covid

Policia e Kosovës në çdo cep të Kosovës për të zbatuar masat anti-COVID

Pjesëtarët e Policisë e saj edhe sonte kanë dalë në terren me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë COVID-19 dhe zbatimit të masave që kanë për qëllim ruajtjen e shëndetit publik.

“Qëllimi primar i Policisë së Kosovës është ruajtja e rendit dhe sigurisë publike si dhe respektimi i masave anti-COVID në të gjitha rajonet e Kosovës, në interes të shëndetit publik, si dhe ndëshkimi i atyre që bien në kundërshtim me këto masa”.

 

TË ngjajshme

Hungaria regjistron rekord viktimash nga koronavirusi

Radio-Ahireti

Përçahen politikanët shqiptarë në Preshevë: Mustafa i thotë Shqiprim Arifit ‘mos u zgërdhij me Vulinin’

Radio-Ahireti

​Slloveni, numri i të vdekurve në janar për 1/3 më i lartë se në muajin e njëjtë të 2020-ës

Radio-Ahireti

Rakiq: I duam të gjitha 10 mandatet për të shtyrë përpara formimin e Asocacionit

Radio-Ahireti

Vetëm Kosova pa vaksinë, Hoti e Zemaj lavdërohen për menaxhimin e pandemisë

Radio-Ahireti

Para seancës për Presidentin, Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje

Radio-Ahireti