policia-kerkon-ndihmen-qytetare-per-arrestimin-e-nje-te-akuzuari

Policia kërkon ndihmën qytetare për arrestimin e një të akuzuari

Personi i kërkuar është:

• DRITON (Muharrem) PODRIMQAKU i lindur me 20.04.1979 nё fshatin Novosellë- Pejë.

I dyshuari është i kërkuar për veprën penale:

• “SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR”

I DYSHUARI POSEDON VETUREN E TIPIT “VË TIGUAN” NGJYRA E HIRIT ME TARGA 03-990-GB

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, çdo të Premte do të publikojë nga një ose më shumë persona në kërkim, për të cilët kërkohet ndihma e qytetarëve me qellim, sjelljen e tyre para drejtësisë.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– 039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Ngordhja e qenve në Prishtinë, dyshohet se u helmuan përmes një sallame

Radio-Ahireti

Selmanaj për votimin e Osmanit për presidente: Ta shohim kur të vijë radha

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Fitorja e PDK-së është Rimëkëmbje e shtetit dhe jetësim i idealeve të atyre që luftuan për lirinë e Kosovës

Radio-Ahireti

Ekonomisti Mustafa: Sfida kryesore e qeverisë së re do të jetë përballja me pasojat e pandemisë

Radio-Ahireti

Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë

Radio-Ahireti

“Nëse do ta njihja Kosovën, do ta merrja Çmimin Nobel”

Radio-Ahireti