politikanet-amnistojne-veten-per-shkeljen-e-masave-kunder-covid-19

Politikanët amnistojnë veten për shkeljen e masave kundër COVID-19

Policia ka qëndruar indiferente në shumicën prej këtyre tubimeve.

Por, qytetarët dhe bizneset kanë vazhduar të dënohen për mosvendosje të maskave dhe mosrespektim të distancës fizike.

Më 11 shkurt, Qeveria në detyrë e Kosovës ka lehtësuar masat kundër pandemisë, duke hequr orën policore dhe duke rritur numrin e personave që mund të marrin pjesë nëpër tubime.

TË ngjajshme

Daut Haradinaj përkujton të rënët e demonstratave të vitit 1989

Radio-Ahireti

Puna e Komisioneve hetimore ‘bie në ujë’, vazhdimi i tyre varet nga vullneti i legjislaturës së re

Radio-Ahireti

Gjermani, skandali i maskave/ Dorëhiqet ligjvënësi i CDU, përfitoi 250 mijë euro

Radio-Ahireti

Njohja Kosovë – Izrael, nga konsistenca si faktorizim ndërkombëtar te përfitimet e shumëfishta

Radio-Ahireti

Mbi 40 zyrtarë u akuzuan për mosdeklarim të pasurisë, me Ligjin e ri parashihen sanksione të ashpra

Radio-Ahireti

Rashiq tregon se si u sulmuan njerëzit e partisë së tij nga kandidati për deputet i Listës Serbe

Radio-Ahireti