politikani-serb-akuzon-rusine-per-vrasjen-e-zoran-gjingjiqit

Politikani serb akuzon Rusinë për vrasjen e Zoran Gjingjiqit

Ai fillimisht diskutoi për thashethemet se në Serbi duhet bërë i obligueshëm vaksinimi kundër coronavirusit, transmeton telegrafi.

E më pas kujtoi edhe momentin e vrasjes së kryeministrit serb Zoran Gjingjiq – duke mos pasur fare dilemë që në vrasjen e shefit të ekzekutivit janë të përfshirë rusët.

Kur u pyet se kush sipas tij mund të jetë i përfshirë në ekzekutimin e kryeministrit serb, Çanak tha shkurt: “inspiruesit politikë të vrasjes vijnë nga Rusia”.

TË ngjajshme

Shqipëri: 1 vit pandemi, 100 mijë të prekur, shumë vdekje dhe shpresa për vaksinën

Radio-Ahireti

Vetura godet për vdekje një fëmijë 7-vjeçar në Lipjan

Radio-Ahireti

Islam Pacolli i AKR-së: KQZ duhet të lejojë rinumërimin e plotë, kjo nuk ka alternativë

Radio-Ahireti

Imami i xhamisë në Tiranë në të cilën ndodhi sulmi: Pesë personat e plagosur janë besimtarë

Radio-Ahireti

Qeveria Kurti ua heq shtesat mbi 2 mijë hetuesve policorë

Radio-Ahireti

Qeveria Kurti mblidhet sot pasdite

Radio-Ahireti