“premtimi-i-albin-kurtit-per-vaksinimin-e-60%-te-popullsise-brenda-vitit,-veshtire-i-realizueshem”

“Premtimi i Albin Kurtit për vaksinimin e 60% të popullsisë brenda vitit, vështirë i realizueshëm”

Sigurimi i vaksinës do të jetë ndër detyrat të ngutshme të qeverisë së re.

Nga kandidati për kryeministër i LVV’së, Albin Kurti është premtuar se brenda vitit të vaksinohen 60% e qytetarëve.

Por kjo po shihet vështirë e realizueshme nga kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla.

Ndërsa, në anën tjetër nuk ka shenja se gjatë këtij muaji do të arrijnë vaksinat kundër koronavirusit, siç kishte premtuar qeveria në detyrë.

TË ngjajshme

Gjykimi për korrupsion, mbrohen në heshtje gruaja e “Sandokanit” dhe zyrtari tjetër i MPMS-së

Radio-Ahireti

Hapet aplikimi për subvencionet në gastronomi

Radio-Ahireti

Kandidati i VV-së për deputet thotë se partia e tij ka fituar mbi 50% të votave

Radio-Ahireti

41 vjet nga vdekja e diktatorit Tito

Radio-Ahireti

​Çekia nis vaksinimin për personat mbi 16-vjeç nga 1 qershori

Radio-Ahireti

Mbi 1 mijë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti