premtimi-i-madh-i-pacollit:-10-mije-euro-per-nenat-pas-femijes-se-trete

Premtimi i madh i Pacollit: 10 mijë euro për nënat pas fëmijës së tretë

“10 mijë euro do të jepen për nënat pas fëmijës së tretë”. Ky ishte një premtim që ka bërë Islam Pacolli.

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se kjo ishte një pikë diskutimi mes tij dhe Islamit.

“Është premtim jashtëzakonisht i mundur ky premtim. Ka qenë një diskutim i imi me Islamin. Ato nuk do të paguhen si para për nënat, por do të jepet një certifikatë për nënat pas fëmijës së tretë . Ajo certifikatë do të kthehet në para pasi ai fëmijë do t’i mbush 18 vjet. Pra ai çek do të kthehet në para. Kjo është në programin tonë elektoral”, ka thënë më tej Pacolli.

AKR në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit do të garojë me 6 kandidatë në një listë të përbashkët me LDK-në.

TË ngjajshme

Sot hyjnë në fuqi masat e reja në Shqipëri, qarkullimi dhe aktiviteti i bareve deri në orën 22:00

Radio-Ahireti

“Dyndja” e kosovarëve drejt Shqipërisë, Latifi citon Hegelin: Deti e jep ndjesinë e të pakufizuarës

Radio-Ahireti

Shaip Kamberi flet për efektet që ka në Serbi vendosja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Radio-Ahireti

Serbia do të prodhojë vaksinën ruse, Vuçiç: Do të plotësojmë nevojat tona, do të ndihmojmë edhe fqinjët

Radio-Ahireti

Daut Haradinaj, Kurtit: Urime Albin, mbaji fjalët

Radio-Ahireti

Ish-ushtari i UÇK-së tregon si kishin marrë nuse e kishin bërë dasmë mes luftimesh me serbët

Radio-Ahireti