prishje-e-kabllos-nentokesore,-pa-rryme-nje-lagje-ne-prishtine

Prishje e kabllos nëntokësore, pa rrymë një lagje në Prishtinë

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga KEDS.

KEDS ka njoftuar se si pasojë e mbingarkesës në trafon Emin Duraku, kabllot nëntokësore të cilat furnizojnë rrugët Abdullah Tahiri, Maliq Pashë Gjinolli, Shefqet Zeka dhe një pjesë të Ilir Konushevcit janë dëmtuar në masë të madhe, ku për pasojë aktualisht rrugët e lartëcekura janë pa energji elektrike.

KEDS thotë se ekipet po punojnë maksimalisht që sa më parë të sanojnë dëmin dhe të ri kthehejnë furnizimi me energji elektrike. /Lajmi.net/

 

TË ngjajshme

Shpërthen zjarri në gjeneratorin e një restoranti në Ferizaj

Radio-Ahireti

Xhavit Haliti thotë se Presidenti nuk duhet të jetë i VV-së

Radio-Ahireti

Osmani takon ambasadorin e Zvicrës, flasin për formimin e institucioneve në Kosovë

Radio-Ahireti

29 vjet nga fillimi i vitit akademik në shtëpi

Radio-Ahireti

Vjosa Osmani ia uron Joe Bidenit Ditën e Presidentëve

Radio-Ahireti

Etnia në letërnjoftime nxit ndarje apo avancon pozitën e shqiptarëve?

Radio-Ahireti