prishtine:-qytetaret-presin-te-testohen,-pa-respektuar-as-masat-elementare-anticovid

Prishtinë: Qytetarët presin të testohen, pa respektuar as masat elementare antiCOVID

Derisa vendi është i mbyllur, rastet vazhdimisht janë në numër mjaftë të lartë duke mos harruar edhe numrin e vdekjeve që thuajse çdo ditë është mbi 10 pacientë.

Por pavarësisht gjithë rrezikut nga virusi SARS CoV-2, disa qytetarë po vazhdojnë të rrezikojnë veten dhe të tjerët duke mos respektuar masat kyçe anti-COVID as aty ku bëhen testet për këtë virus, transmeton lajmi.net.

Në disa fotografi të publikuara sot nga Qendra e Mjekësisë Familjare në lagjen Kalabria në Prishtinë shihet qartë mos-respektimi i këtyre masave.

Në këtë vend bëhen testet antiCOVID, por siç duket rreziku për përhapje të tij është mjaftë i madh duke mos pasur distancë mes njëri-tjetrit./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Szunyog e sheh pozitive që Kurti tash e radhit si prioritet të katërt dialogun me Serbinë

Radio-Ahireti

Dërguti thumbon ish-shefin e saj: Patriarkët kundër patriarkatit

Radio-Ahireti

Tre persona arrestohen për 24 orë në Prishtinë për armëmbajtje pa leje

Radio-Ahireti

Hoti në Fushë Kosovë zotohet për rregullim e dokumentacionit për shqiptarët e Luginës

Radio-Ahireti

Konfirmohet rasti i parë në SHBA i sëmundjes misterioze “Sindroma Havana”

Radio-Ahireti

COVID-19: Mbi 13 mijë raste aktive, spitalet të bllokuara nga pacientët në pritje të vaksinave të para

Radio-Ahireti