procedohet-ne-qeveri-koncept-dokumenti-per-konfiskimin-e-pasurise

Procedohet në Qeveri koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë

Ministrja e Drejtësisë, ka njoftuar se kanë finalizuar dhe proceduar në Qeveri koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme i cili i hap rrugë hartimit të projektligjit për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

Përmes një statusi në Facebook, Haxhiu ka thënë se Lufta ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit është prioritet i Qeverisë.

Ky është statusi i saj  i plotë:

Sapo finalizuam dhe e proceduam në Qeveri koncept dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme i cili i hap rrugë hartimit të projektligjit për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

Lufta ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit është prioritet i Qeverisë tonë prandaj edhe do ta fuqizojmë bazën ligjore kundër korrupsionit si dhe do fuqizojmë kapacitetet e institucioneve të drejtësisë në luftën e tyre ndaj krimit të organizuar e korrupsionit.

#shtetiisëdrejtës

The post Procedohet në Qeveri koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

2 vdekje dhe 49 raste të reja ne Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

9 viktima dhe 294 raste të reja me Covid-19

Radio-Ahireti

​Kurti: Eshtrat që u zhvarrosën në Kishevak iu përkasin viktimave të luftës në Kosovë

Radio-Ahireti

Në Parlamentin belg kërkohet që praktikat e Kinës kundër ujgurëve të njihen si “gjenocid”

Radio-Ahireti

Vetëvendosje kërkon para nga qytetarët për t’ia financuar fushatën elektorale

Radio-Ahireti

Rezervat e Bankës Qendrore të Turqisë arrijnë 93.3 miliardë dollarë në dhjetor

Radio-Ahireti