prokuroria-speciale-ka-ngritur-aktakuze-kunder-kater-personave

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Departamentit Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër katër (4) të pandehurve për veprat penale “Krimi i Organizuar”, “Pastrimi i parave”, “Hyrje në sistemet Kompjuterike”, “Lëshimi i çeqeve pa mbulesë ose të rreme dhe keqpërdorimi kartelave të bankës apo kreditit” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Të akuzuarit janë: M.K. A.Q. R.K. V.M.

Në Aktakuzë i është propozuar Gjykatës që pas administrimit të provave dhe përfundimit të shqyrtimit gjyqësor të pandehurit, për veprat penale që akuzohen, t’i shpallë fajtor dhe t’i gjykojë sipas ligjit.

The post Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër katër personave appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Të martën mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të FSK-së në mision e parë paqësorë jashtë vendit

Radio-Ahireti

Gjendet i vdekur një polic në Pejë

Radio-Ahireti

Instagrami censuron postimin e Vuçiqit ku nxiti urrejtje për shqiptarët

Radio-Ahireti

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës

Radio-Ahireti

Rama reagon për provokimin e Vuçiqit

Radio-Ahireti

PZAP gjobit AAK-në dhe Nismën me 43 mijë euro

Radio-Ahireti