protesta-kunder-kryeministrit-izraelit-netanyahu-ne-kuds

Protesta kundër kryeministrit izraelit Netanyahu në Kuds

Disa qindra qytetarë në Kuds mbajtën protesta kundër kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, transmeton Anadolu Agency (AA).

Protestuesit mbajtën një marsh protestues deri në rezidencën e kryeministrit izraelit në Kuds.

Të tubuarit thanë se dëshironin të shprehnin qartë zemërimin e tyre për korrupsionin në të cilin është përfshirë Netanyahu.

Protestuesit brohorisnin slogane kundër kryeministrit izraelit dhe i bënë thirrje të japë dorëheqje.

Netanyahu akuzohet për korrupsion dhe marrje ryshfeti, shkeljen e besimit dhe mashtrime por ai ka mohuar akuzat.

The post Protesta kundër kryeministrit izraelit Netanyahu në Kuds appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Ambasadori gjerman uron në shqip Kosovën për 13 vjetorin e pavarësisë

Radio-Ahireti

Xhamitë mbahen të hapura këtë Ramazan

Radio-Ahireti

Qeveria Izraelite ka vaksinuar 5 milionë banorë izraelit dhe asnjë palestinez

Radio-Ahireti

Gratë marshojnë në gjithë botën pavarësisht kufizimeve të koronavirusit

Radio-Ahireti

Kosovarët nuk e ndalën luksin as në pandemi, blenë rreth 60 milionë euro vetura

Radio-Ahireti

SHBA i vendos sanksione Rusisë për veprime “keqdashëse”, reagon Moska me zemërim

Radio-Ahireti