quni-per-largimin-e-vjosa-osmanit:-jo-qe-na-ka-lene-shenje,-por-na-ka-pergjysmu

Quni për largimin e Vjosa Osmanit: Jo që na ka lënë shenjë, por na ka përgjysmu

Anton Quni i LDK-së e ka komentuar largimin e ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, nga Lidhja Demokratike në T7.

Quni ka thënë se largimi i saj e ka dëmtuar LDK’në në atë masë, sa që iu janë përgjysmuar votat këtij subjekti politik.

“Jo që na ka lanë shejë, por e ka përgjysmu Lidhjen Demokratike të Kosovës. E ka humbur përgjysmë forcën e Lidhjes Demokratike”, ka deklaruar ai.

“Mund të them që ajo ka qenë më e zëshmja brenda takimeve të Kryesisë së LDK’së, ku duhej ta gjenim mënyrën për të mos ardhur deri te transformimi i qeverisë. Ajo nuk ka ndërruar qëndrim”, ka thënë tutje Ministri i Mbrojtjes në detyrë në Pressing.

“Ajo më këmbëngulësinë e saj, ajo thjesht, filloi të identifikohej si personalitet që tani fillon të krijojë favore për Lëvizjen Vetëvendosje. Pastaj filluan zëra brenda Kryesisë ku thuhej se Osmani është kundër interesave të kryesisë së LDK’së, derisa ne u sfiduam si anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm për të votuar për lirim e saj nga përgjegjësitë që i ka bartur në LDK”

“Nuk ishte përjashtim, ajo ishte nënkryetare dhe anëtare e Kryesisë dhe Këshillit të Përgjithshëm në LDK. Nuk më kujtohet saktë formulimi por bëhej fjalë për nënkryetare dhe anëtare e Kryesisë. Edhe këtë hap e kam parë të gabueshëm që do të krijojë pasoja dhe prandaj nuk kam votuar që Osmani të largohet. Kam votuar kundër”.

The post Quni për largimin e Vjosa Osmanit: Jo që na ka lënë shenjë, por na ka përgjysmu appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kurti: Në seancën e radhës do ta zgjedhin Vjosa Osmanin presidente të vendit

Radio-Ahireti

EMA e bindur për të mirat e vaksinës AstraZeneca

Radio-Ahireti

Dy të dyshuarit për dallavere me vota sot dalin para gjykatës

Radio-Ahireti

Në këtë datë do të largohen të gjitha targat KS

Radio-Ahireti

Hoxhë Mazllam Mazllami shënon 30 vjetorin e veprimtarisë.

Radio-Ahireti

Erdogan letër Kurtit: I kënaqur që partia juaj do ta rishqyrtojë vendosjen e ambasadës në Jeruzalem

Radio-Ahireti