qytetaret-ne-rrezik-nga-qente-endacak-ne-lagjen-“bregu-i-diellit”

Qytetarët në rrezik nga qentë endacak në lagjën “Bregu i Diellit”

Banorët e kësaj lagje kanë dërguar fotografi në adresë të lajmi.net dhe kanë treguar se po ndihen të rrezikuar nga numri i madh i qenëve që po qëndrojnë në lagje, shkruan lajmi.net.

Ata kanë treguar se janë sulmuar nga qentë dhe se nuk guxojnë t’i lënë fëmijët e tyre të dalin në rrugë as gjatë ditës.

Një banor për lajmi.net ka ndarë eksperiencën e tmerrshme të tij me qentë që thotë se janë bërë “banorë” të lagjës.

“Po mua më kanë ndjekur para disa netësh ma shumë se 20 qenë, kam qenë duke u tranu nga frika, jam frikësuar shumë dhe ende jam i traumatizuar, më ka shpëtuar se isha afër hymjes”, tha ai për lajmi.net.

Banorët e kryeqytetit ankohen pothuajse çdo ditë nga prezenca e madhe e qenëve endacakë në çdo lagje dhe rrugë të Prishtinës ndërsa komuna ende nuk ka bërë zgjidhje për ta. /Lajmi.net/ 

 

TË ngjajshme

Pacolli për bashkimin kombëtar: Kosova dhe Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura

Radio-Ahireti

0.1, 0,0 dhe 0,0: Këtu janë rezultatet e tre kandidatëve të VV-së në Shqipëri

Radio-Ahireti

Reagimi i zyrtarit të LDK-së kur merr vesh se Bahtiri është ftuar në Qeveri: Po dojka Zoti me na shpërbly

Radio-Ahireti

Vlora Çitaku, ministre e Punëve të Jashtme në Qeverinë Rama 3?

Radio-Ahireti

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

Radio-Ahireti

DW: Mungesa e mallrave në veri, një krizë e orkestruar

Radio-Ahireti