rama-pershendet-fitoren-e-lvv-se:-vullneti-i-popullit-te-kosoves-te-misherohet-ne-nje-kapitull-te-ri

Rama përshëndet fitoren e LVV-së: Vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar partitë politike në Kosovë për mbarëvajtjen e zgjedhjeve.

Rama me anë të një shkrimi në Twitter ka thënë se, vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri.

“Përshëndetje të gjitha forcave politike në Kosovë dhe posaçërisht fituesve të qartë të zgjedhjeve, LVV, me urimin që vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën, me qeveri të qëndrueshme, dialog konstruktiv ndërpartiak, zhvillim ekonomik & social”, ka shkruar Rama.

The post Rama përshëndet fitoren e LVV-së: Vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

373 arsimtarë, nxënës dhe personel nëpër shkolla, të infektuar me koronavirus

Radio-Ahireti

Japonia do derdhë në oqean 1 milion ton ujë të ndotur të Fukushimas, ishte ruajtur që nga cunami i 2011

Radio-Ahireti

KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 32.43 për qind të qytetarëve

Radio-Ahireti

Al-Azhar dënon karikaturat në Britani që ofendojnë Profetin

Radio-Ahireti

KRU “Prishtina” ka një kërkesë për konsumatorët

Radio-Ahireti

Covid-19, afër 2 mijë vdekje që nga rastet e para në Kosovë

Radio-Ahireti