Image default

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha pozitat në AAK

Lajmin e ka dhënë vet Selmanaj.

“Nuk kam çfarë të shtojë pos që jam liruar nga strukturat e partisë. Mbetem anëtar i thjeshtë i AAK-së”, tha Selmanaj për Telegrafin.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës u radhit në vendin e katërt në zgjedhjet e 14 shkurtit duke marrë 7.57 për qind të votave.

Selmanaj në zgjedhjet e 14 shkurtit ishte kandidat për deputetë nga lista e AAK-së.

Edhe më parë Selmanaj ka bartur funksione të larta duke qenë kryetar i Deçanit dhe deputet i Kuvendit të Kosovës.

TË ngjajshme

Hoti për Vetëvendosjen: Do të zhduket si parti

Radio-Ahireti

Hoti i butë karshi deklaratave të Vuçiqit për ushtrinë: Nuk i shërbejnë paqes

Radio-Ahireti

Publikohen masat për Gjilanin pas kategorizimit të ri të komunave

Radio-Ahireti

Kjo është shtëpia në Prishtinë ku u gjet i vdekur shtetasi i huaj

Radio-Ahireti

Krasniqi: Vjosa Osmani ka bërë shkelje kushtetuese

Radio-Ahireti

Varianti britanik në Kosovë, alarm për kujdes dhe respektim të masave

Radio-Ahireti