Image default

Rastet me COVID-19 po rriten, qytetarët nuk i ndalin shëtitjet në Fushë Kosovë

Qytetarët e Fushë Kosovës kanë vazhduar edhe sonte të dalin për shëtitje në mbrëmje, pavarësisht se rastet pozitive me COVID-19 po rriten në këtë komunë.

Në disa fotografitë që ka siguruar Telegrafi nga qyteti i Fushë Kosovës, shihen qytetarët të cilët kanë dalur të shëtisin, madje pa maska e dorëza mbrojtëse.

Nga 29 rastet pozitive të raportuara sonte nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, dy janë nga qyteti i Fushë Kosovës, ndërsa një në fshatin Miradi.

Edhe 28 raste të reja me coronavirus dhe tetë të shëruar në KosovëEdhe 28 raste të reja me coronavirus dhe tetë të shëruar në Kosovë

Gjithashtu, IKSHPK-ja ka bërë apel te qytetarët dhe bizneset që të respektojnë rregullat, duke mbajtur distancë e duke përdorur maska e dorëza

TË ngjajshme

Mësuesja nga Kosova pretendente për të thyer rekordin Guinness për herë të tretë

Radio-Ahireti

Sondazhi i ri i PIPOS: LVV e para me 43.8%, PDK shënon rritje në 21.1%, dhe LDK me 17.2%

Radio-Ahireti

Kurti flet pas takimit me Lajçakun: Dialogu nuk është prioriteti i parë as i dytë

Radio-Ahireti

Pesë të vdekur dhe 288 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Organizatë turke e intelegjencës sjell në Turqi një anëtar të lartë të arratisur të FETO-s

Radio-Ahireti

Si do të rrjedhin procedurat për formimin e qeverisë së re të Kosovës

Radio-Ahireti