reagon-avokati-i-insajderit,-ka-nje-parlajmerim-per-ministrin-arben-vitia

Reagon avokati i Insajderit, ka një parlajmërim për ministrin Arben Vitia

Koci ka shkruar se nëse Vitia mendon se në hulumtim ka elemente të shpifjes ai mund të ngris padi për shpifje, por që e ka paralajmëruar atë që në rast se e bënë këtë ai mund ta “çmontoj” në gjykatë.

“Puna e mediave ështe që aty ku mundet, dhe ku e vlerëson sipas parimeve dhe etikës profesionale të gazetarisë, të mbledhë informatat dhe të shkruaj për çështjet që janë me interes publik. Gabimi i vetëm i ministrit Vitia është që merret me media. Kjo është e papranueshme. Nëse mendon sa ka elemente të shpifjes, i njejti ka mundur që ta ngris padinë për shpifje. Por këtë nuk ia rekomandoj. Si njëri prej avokatëve të Insajderit – “ e çmontoj” në gjykatë”, ka shkruar avokati Koci./Lajmi.net/

TË ngjajshme

U mblodhën për të bërë fushatë, AAK dhe Nisma gjobiten me nga 2 mijë euro

Radio-Ahireti

Rama i dorëzon shtëpinë e re familjes në Ndroq

Radio-Ahireti

Përgjegjësia e dialogut bie mbi Qeverinë – Haliti: S’është e nevojshme pjesëmarrja e opozitës

Radio-Ahireti

Latifi e quan fjalimin e Kurtit ekspoze e zotimeve: S’kishte program

Radio-Ahireti

​Pandemia ka ulur migrimin e paligjshëm në BE në nivelin e saj më të ulët

Radio-Ahireti

Hoti: E menaxhuam pandeminë dhe ndalën abuzimet e blerjes së maskave 7 euro 

Radio-Ahireti