reagon-edhe-haradinaj-stublla:-femijet-e-politikaneve-s’mund-ta-bartin-mbi-supe-luften-politike-te-prinderve

Reagon edhe Haradinaj-Stublla: Fëmijët e politikanëve s’mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve

Sipas saj, fëmijët e politikanëve nuk mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve e aq më pak atë brenda komunitetit të tyre.

“Dënoj ashpër aktin vandal të rrahjes së djalit të politikanit Nenad Rashiq që i takon komunitetit serb, pa marrë parasysh motivet. Fëmijët e politikanëve nuk mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve e aq më pak atë brenda komunitetit të tyre, dhe i ftoj organet kompetente që sa më parë të zbardhin rrethanat dhe kryesit e këtij akti të shëmtuar që siç po duket – tenton asgjë më pak se minimin e përpjekjeve për mirëintegrim ndëretnik në Kosovë”, ka shkruar Haradinaj. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Tragjedia në Drenas, viktima ishte 15-vjeç

Radio-Ahireti

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

Radio-Ahireti

Edhe Prizreni fillon me gjoba për partitë, dënon me nga 2 mijë euro PDK-në dhe AAK-në

Radio-Ahireti

Kurti premtoi rrogë mesatare 250 euro, punëtorët kërkojnë 350 euro

Radio-Ahireti

Arsim Bajrami: Ua kam lëshuar vendin gjeneratave të reja në PDK, të njëjtën ta bëjnë kolegët e mi

Radio-Ahireti

Haziri: Që 10 ditë po i lypim arsyet pse LDK u votua kaq pak me 14 shkurt

Radio-Ahireti