Image default

Reagon edhe Haradinaj-Stublla: Fëmijët e politikanëve s’mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve

Sipas saj, fëmijët e politikanëve nuk mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve e aq më pak atë brenda komunitetit të tyre.

“Dënoj ashpër aktin vandal të rrahjes së djalit të politikanit Nenad Rashiq që i takon komunitetit serb, pa marrë parasysh motivet. Fëmijët e politikanëve nuk mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve e aq më pak atë brenda komunitetit të tyre, dhe i ftoj organet kompetente që sa më parë të zbardhin rrethanat dhe kryesit e këtij akti të shëmtuar që siç po duket – tenton asgjë më pak se minimin e përpjekjeve për mirëintegrim ndëretnik në Kosovë”, ka shkruar Haradinaj. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

“Nuk e di kush po e këshillon”, Latifi komenton fotot e vetmuara të Hotit

Radio-Ahireti

Albin Kurti fushatë në Sallagrazhdë të Suharekës: Militantët e VV-së sulmojnë verbalisht dhe shajnë familjen e heroit Vata

Radio-Ahireti

Video/ Prostituta ofron të bijën e mitur dhe shoqen e saj për 5 mijë lekë

Radio-Ahireti

8 vdekje dhe 554 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Radio-Ahireti

Biznesmeni nga diaspora, kushëri i Glauk Konjufcës përkrah PDK-në në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Biden në pushtet shansë “e artë” për Kosovën, kërkohet që qeveria e re ta ketë prioritet dialogun

Radio-Ahireti