Image default

Reagon Selim Selimi për miratimin e racizmit nga gjykata serbe

“Një shembull tjetër që Serbia ka nevojë për denazifikim! Ragmi, miku im, ti mbetesh një nga zërat e paktë që kërkon respektimin e të drejtave të njeriut dhe trajtimin e barabartë në Serbi. Nuk jeni vetëm, jemi pranë jush”, ka shkruar Selimi.

Termi, ‘denazifikim’, është përdorur për kuptimin e eliminimit të përhershëm të lidershipit, institucioneve dhe ndjenjat në mendësinë kolektive të gjermanëve që e mbështesnin regjimin e Hitlerit dhe ideologjinë naziste gjatë luftës.

TË ngjajshme

Haxhi Avdyli i reagon Anton Qunit: Lista jonë ka mbi 54%, rritja vjen nga ish-votuesit e LDK-së

Radio-Ahireti

Osmani për hartën e Lajçakut: Kufijtë tanë u shënuan me jetët që mori gjenocidi i Serbisë

Radio-Ahireti

Qytetarët e Kamenicës në hall nga mushkonjat (Video)

Radio-Ahireti

Ish-shefi i EULEX: Ajo që do të tregoj për EULEX-in do t’i trondisë ndërkombëtarët

Radio-Ahireti

Për një ditë, mbi 210 mijë raste të reja me COVID-19 në botë

Radio-Ahireti

Pavarësisht vendimeve të KQZ-së, VV bën thirrje të votohet Kurti

Radio-Ahireti