refuzohen-mbi-1600-vota-nga-diaspora

Refuzohen mbi 1600 vota nga diaspora

Organizata joqeveritare GERMIN përmes vëzhguesve të akredituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) është duke vëzhguar procesin e verifikimit të pakove me fletëvotime nga jashtë në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve.

Sipas GERMIN-it, deri mbrëmë janë verifikuar 5778 zarfe, ku prej tyre janë aprovuar 4146, ndërsa janë refuzuar 1632, transmeton “Zeri.info”.

Zarfet e refuzuara pritet të rishqyrtohen edhe një herë nga KQZ-ja.

The post Refuzohen mbi 1600 vota nga diaspora appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

OKB: Situata humanitare në veri të Etiopisë është e tmerrshme

Radio-Ahireti

OBSH paralajmëron: Varianti i ri i coronavirusit është përhapur në 70 vende të botës

Radio-Ahireti

MSh i dorëzon IKSHPK-së 100 mijë teste PCR, SHSKUK-së 16 ventilatorë

Radio-Ahireti

1,450 të vdekur që nga paraqitja e COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Joe Biden zyrtarisht presidenti i 46-të i SHBA-së

Radio-Ahireti

Merkel uron Kurtin: Mund të llogarisni në mbështetjen dhe partneritetin e Gjermanisë

Radio-Ahireti