reklama-“love-erdogan”-ne-sarajeve,-nje-pergjigje-ndaj-asaj-te-shfaqur-ne-new-york-kunder-erdoganit

Reklama “Love Erdogan” në Sarajevë, një përgjigje ndaj asaj të shfaqur në New York kundër Erdoganit

Në panot e reklamave në Sarajevë kryeqytetin e Bosnjë-Hercegovinës, u shfaq një reklamë “Love Erdogan”, një referencë ndaj Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan.

Panot e qendrave tregtare “Dom Mladih” dhe “Sara” në pjesë të ndryshme të kryeqytetit Sarajevë shfaqën reklamën “Love Erdogan” në përgjigje të një reklame të bërë nga një grup i anëtarëve të organizatës terroriste gyleniste (FETO) në New York të SHBA-së që synon shpifje ndaj Turqisë.

Reklama e shoqatës së FETO-s e shfaqur në një ekran digjaital afër sheshit Times Square në Manhattan ngjalli protesta nga Komiteti Drejtues Turko-Amerikan (TASC) dhe komunitetit turk dhe u hoq pas një reagimi të ashpër.

The post Reklama “Love Erdogan” në Sarajevë, një përgjigje ndaj asaj të shfaqur në New York kundër Erdoganit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Merkel uron Kurtin: Mund të llogarisni në mbështetjen dhe partneritetin e Gjermanisë

Radio-Ahireti

Zemaj për vaksinën anti-Covid: Do të vaksinohet më shumë se 75% e popullatës

Radio-Ahireti

LDK-së i shkruhet edhe një tiketë prej 2 mijë eurove

Radio-Ahireti

Numri i votave dhe ulëseve të fituara në Kuvend nga partitë politike nga viti 2001

Radio-Ahireti

Mobilizim i madh i qytetarëve

Radio-Ahireti

Meliza Haradinaj-Stublla jep dorëheqje nga ministria dhe AAK-ja

Radio-Ahireti