reshje-shiu-dhe-bore-te-dielen-sipas-ihmk-se

Reshje shiu dhe borë të dielën sipas IHMK-së

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius

“Të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, deri sa në viset e larta reshjet e shiut do të jenë në formë dëbore. Reshjet në rrafshin e Dukagjinit parashihen të jenë të intensitetit mesatar deri të lartë, ndërsa në rrafshin e Kosovës parashihen reshje të intensitetit të ndryshueshëm. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira për shkak prezencës aktive të elementeve dhe dukurive meteorologjike. Java e ardhshme fillon me reshje dhe ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Anton Quni thotë se është kandidat për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

Kosovarët kthehen në shtëpi, kolona të gjata në pikën kufitare me Shqipërinë

Radio-Ahireti

Memli Krasniqi: Rahoveci është kryeqyteti i bujqësisë, me punëtorë fisnikë të cilët do t’i mbështesim me fondin e Rimëkëmbjes

Radio-Ahireti

Asambleistja e AAK-së në Pejë aderon në PDK

Radio-Ahireti

Specialja ua vazhdon paraburgimin Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Radio-Ahireti

​Borrell dhe Varhelyi: BE mbështet Ballkanin Perëndimor në luftën kundër COVID-19

Radio-Ahireti