reshjet-e-bores,-ministria-e-infrastruktures:-po-intervenohet-ne-disa-rruge,-megjithate-jane-te-kalueshme

Reshjet e borës, Ministria e Infrastrukturës: Po intervenohet në disa rrugë, megjithatë janë të kalueshme

Ministria e Infrastrukturës njofton se të gjitha rrugës që janë në menaxhimin e saj janë të kalueshme.

Lajmin për Telegrafin e ka bërë të ditur shefi i Departamentit të Mirëmbajtjes së Rrugëve në MI, Gëzim Osmani.

“Sipas informatave nga tereni nga menaxherët rajonal gjendja e rrugëve nacionale dhe rajonale në tërë Kosovën pas reshjeve të borës është e mirë. Rrugët janë të lira për qarkullim”, tha Osmani.

Ai shton se është duke u intervenuar nëpër rrugë duke hedhur kripë.

“Kompanitë kanë intervenuar me pastrim dhe janë duke intervenuar me kamionë borëpastrues në pastrimin e rrugëve nga bora si dhe me hedhje të kripës”, përfundon ai.

The post Reshjet e borës, Ministria e Infrastrukturës: Po intervenohet në disa rrugë, megjithatë janë të kalueshme appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Turqia fillon dy operacione të reja kundër terrorizmit

Radio-Ahireti

Raporti 24 orësh i IKSHPK-së, qindra raste të reja – disa të vdekur

Radio-Ahireti

Ish-luftëtari i UÇK-së detyrohet t’ua ndërpresë fëmijëve shkollimin (Video)

Radio-Ahireti

Vjena “mbyllet” deri më 11 prill, maskat të detyrueshme edhe në ajër të hapur

Radio-Ahireti

Qeveria: Mbesin në fuqi masat e njëjta, përveç heqjes së orës policore dhe kthimit të mësimit në fakultete

Radio-Ahireti

Gjashtë viktima dhe 587 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti