Image default

Reshjet e shiut, përfshihen nga uji disa shtëpi në Drenas

Pas reshjeve të shiut, komuna e Drenasit kërkon nga qytetarët që të kenë kujdes për shkak të nivelit të ngritur të ujit në disa zona.

Përmes një postimi në Facebook, komuna bën të ditur se në fshatin Shtrubullovë, shumë shtëpi banimi janë përfshirë nga uji.Po ashtu bëhet e ditur se ekipet përkatëse emergjente janë të njoftuara për gjendjen dhe janë në teren, te gatshëm për intervenime.

Postimi i plotë:Njoftim për qytetarët e Komunës së DrenasitKomuna e Drenasit kërkon nga qytetarët të kenë kujdes për shkak të nivelit të ngritur të ujit në disa zona nga reshjet e shiut.Ekipet përkatëse emergjente janë të njoftuara për gjendjen dhe janë në teren, te gatshëm për intervenime.Rruga Drenas-Dobroshec, përkatësisht te ‘Guri i Plakës’, është thuajse e pakalueshme me tendenca të mbylljes. Ndërsa, edhe në Shtrubullovë, shumë shtëpi banimi janë përfshirë nga uji.Për çdo emergjencë që keni, ju lutem lajmërohuni te Zyrtari për Emergjencë, në numrin e telefonit 049978948.

The post Reshjet e shiut, përfshihen nga uji disa shtëpi në Drenas appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

KQZ numëron mbi 50 për qind të votave – LVV me 48,12%, pasur nga PDK me 18,33 për qind dhe LDK 13,71%

Radio-Ahireti

Shqipëri, 21 të vdekur dhe 986 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Katari ofron ndihmë financiare për familjet në nevojë në Gaza

Radio-Ahireti

Shkeljet gjatë fushatës zgjedhore, PZAP shqipton gjoba për LDK-në, PDK-në dhe AAK-në

Radio-Ahireti

KQZ vazhdon procesin e verifikimit të aplikuesve nga jashtë Kosovës

Radio-Ahireti

Fushata e Abrashit me paret e shtetit, nënshkruan memorandume milionëshe më komunat e LDK-së

Radio-Ahireti