rifat-jashari:-po-qe-nevoja,-me-keta-meshkuj-qe-i-kam-prape-i-pergjigjemi-serbise-ne-cdo-aspekt

Rifat Jashari: Po qe nevoja, me këta meshkuj që i kam prapë i përgjigjemi Serbisë në çdo aspekt

”Mos të them, ma qëndrim kanë mbajtë ata gati se unë”.

”Se nuk ka qenë lehtë. Bekimi ka humb motra, vllazën, nanën, babën, 11 anëtarë. Luli qashtu, babën me dy vëllezër. Unë shoqen me katër fëmijë, babën, nanën – nuk ka qenë e lehtë kjo”, shprehet ai për familjarët e tij.

Tutje në një dokumentar për televizionin publik RTK, Rifat Jashari, tha se familja e tij ishin të përgatitur për t’u ballafaquar me forcat serbe.

”Por, ne kemi qenë të gatshëm, kemi qenë të përgatitur se një ditë diçka ka me ndodhë”.

”Nuk kemi ditur  që ka me ndodhë qekjo që po shihet këtu dhe në mbarë Kosovën, por e kemi ditë që një ditë do të ndodhë diçka”.

Megjithatë, pavarësisht humbjeve të familjarëve, ai me mburrje thotë se familja Jashari po qe nevoja, është prapë e gatshme t’i përgjigjet Serbisë në të njëjtën mënyrë.

”Dhe ne na ka gjetur të gatshëm”.

”Dhe prapë jemi të gatshëm nëse e lyp nevoja, ishalla kurrë në jetë, por prapë jemi të gatshëm me qeta meshkuj çka i kam me ju përgjigj [Serbisë] në çdo aspekt”.

TË ngjajshme

Biden: Ekonomia amerikane ende në vështirësi

Radio-Ahireti

Mbushen terapitë intensive, Merkel nuk përjashton vendosjen e karantinës

Radio-Ahireti

Asambleistja e AAK-së në Pejë aderon në PDK

Radio-Ahireti

Përkrahësi i VV-së që përplasi qenin me veturë del me video tjetër, i quan “zagarë” mbështetësit e PDK-së

Radio-Ahireti

Veseli: Nuk ka forcë që do ta ndal iniciativën për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb

Radio-Ahireti

Abdixhiku: Nëse Ligji për Zgjedhjet nuk tërhiqet, Kurti na dërgon në zgjedhje

Radio-Ahireti