rrahu-nenen-e-tij,-gjykata-ia-cakton-nje-muaj-paraburgim-djalit-nga-ferizaj

Rrahu nënën e tij, gjykata ia cakton një muaj paraburgim djalit nga Ferizaj

“Gjyqtari i procedurës paraprake pas mbajtjes së seancës dëgjimore dhe pas analizimit të shkresave të lëndës, ka vërtetuar se ekziston dyshimi i bazuar mirë, se i pandehuri më 16 janar 2021, në shtëpinë e tij në Ferizaj, ka keqtrajtuar fizikisht të dëmtuarën-nënën së tij F.A., ashtu që deri sa e njëjta ka qenë duke ia dhënë barnat me kërkesë të tij, i pandehuri fillimisht del në korridor, e thyen derën e dhomës pastaj kthehet tek nëna e tij të cilën fillimisht e kap për xhemperi e më pas e godet me grushte në kokë, dhe më pas kur e njëjta fillon të kërkon ndihmë nga dritarja i njëjti arrin të largohet nga shtëpia”, thuhet në njoftimin e Gjykatës.

Me këtë rast palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtynë ekzekutimin e tij. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Autoritetet italiane shpëtojnë 45 imigrantë që iu përmbys anija

Radio-Ahireti

Shkëlzen Gashi: Shpëtimi i vetëm i LDK-së është Vjosa Osmani

Radio-Ahireti

AUV konfiskon 700 kg mish në Ferizaj

Radio-Ahireti

“A nuk gjete dikujt tjetër po bash dajës tim me ia bo qashtu a?”, sulmohet fizikisht drejtori i Urbanizimit në Gjakovë

Radio-Ahireti

Klinika Infektive fillon trajtimin e pacientëve me koronavirus me plazmën e gjakut

Radio-Ahireti

Biznesmeni nga diaspora, kushëri i Glauk Konjufcës përkrah PDK-në në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti