rrezohen-lisat,-bllokohet-rruga-malore-ne-“germi”

Rrëzohen lisat, bllokohet rruga malore në “Gërmi”

Qytetarët që ia mësyn këtë mëngjes maleve të “Gërmisë” për të ecur dhe relaksuar, u kthyen mbrapsht.

Kjo pasi tre lisa janë rrëzuar si pasojë e të reshurave dhe erërave.

Mirëpo, askush institucionet komunale nuk ka ndërmarr diçka për lirimin e rrugës malore.

Brenda ditës këtë rrugë e përshkojnë qindra qytetarë që dalin për të ecur në këtë pjesë të bukur të Prishtinës.

The post Rrëzohen lisat, bllokohet rruga malore në “Gërmi” appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Rasti i subvencioneve në Ministrinë e Bujqësisë, shoqërohet në polici Drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial

Radio-Ahireti

Gjatë muajit shkurt 227 jetë të humbura nga COVID-19 në Idlib të Sirisë

Radio-Ahireti

Limaj uron LVV-në: Është koha për punë dhe qeveri stabile

Radio-Ahireti

Boshnjakët tregojnë nëse do ta votojnë Qeverinë Kurti 2 dhe Vjosa Osmanin për presidente

Radio-Ahireti

LVV, AAK dhe Nisma nuk i ndryshojnë listat me kandidatët për deputetë

Radio-Ahireti

Bilanci i deritanishëm i Covid-19 në Kosovë: 1599 të vdekur, mbi 69 mijë të infektuar

Radio-Ahireti