rrezohet-helikopteri-ne-france,-nderron-jete-deputeti-dhe-miliarderi-olivier-dassault

Rrëzohet helikopteri në Francë, ndërron jetë deputeti dhe miliarderi Olivier Dassault

Deputeti i parlamentit francez dhe miliarderi, Olivier Dassault ka vdekur ditën e sotme pasi helikopteri me të cilin udhëtonte u rrëzua. Ngjarja ndodhi në veri-perëndim të Francës, pasi ai po udhëtonte në Normandi ku kishte një shtëpi pushimi.

Presidenti francez Emmanuel Macron e ka konsideruar vdekjen e Dassault si një humbje të madhe, teksa Dassault ishte përveç djali i biznesmenit Serge Dassault, edhe deputet republikan, pronar i grupit Rafale të avionëve ushtarakë dhe i gazetës Le Figaro.

Pasuria e tij sipas Forbes arrinte vlerën e 6.3 miliardë eurove. /bw

The post Rrëzohet helikopteri në Francë, ndërron jetë deputeti dhe miliarderi Olivier Dassault appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Sot në shkolla, ora e parë e mësimit i kushtohet Ditës së Pavarësisë

Radio-Ahireti

Shtatë të vdekur dhe 564 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

PDK, LDK e AAK i dalin kundër Vjosa Osmanit, nuk e votojnë për presidente

Radio-Ahireti

Hoti jep detaje rreth marrëveshjes me SHBA-në

Radio-Ahireti

69 të vdekur vetëm këtë muaj, mbi 9700 raste aktive me COVID-19

Radio-Ahireti

Kurti: Ky është prioriteti im i parë si kryeministër

Radio-Ahireti