rritjen-me-te-madhe-me-vota-ne-keto-zgjedhje-e-pati-glauk-konjufca

Rritjen më të madhe me vota në këto zgjedhje e pati Glauk Konjufca

Kështu ka konstatuar përmes një statusi në facebook, hulumtuesi i KDI-së, Eugen Cakolli duke u bazuar në të dhënat zyrtare nga KQZ.

Sipas tij , kandidatët me rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e fundit janë Ramush Haradinaj – me 34,757 vota më pak – dhe Anton Quni – me 16,891 vota më pak.

Ndonëse Vjosa Osmani është kandidatja më e votuar e këtyre zgjedhjeve, kandidati që ka shënuar rritjen më të madhe të…

Posted by Eugen Cakolli on Thursday, March 4, 2021

TË ngjajshme

Bie numri i rasteve me COVID-19, 345 brenda 24 orëve

Radio-Ahireti

Fehmi Hoti emërohet zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës

Radio-Ahireti

Për dy muaj tre persona vdiqën në vendin e punës, 9 të tjerë janë lënduar

Radio-Ahireti

Rastet e trombozës, edhe Berlini kufizon përdorimin e AstraZeneca

Radio-Ahireti

​Lumezi për vdekjen e prokurorit Krasniqi: Humbje e madhe për sistemin prokurorial

Radio-Ahireti

Një nënë nga Prishtina shkon ta marrë fëmijën në shkollë, dy sirianë ia vjedhin telefonin nga xhepi

Radio-Ahireti