rusia:-nuk-eshte-raportuar-asnje-viktime-nga-vaksinat-tona

Rusia: Nuk është raportuar asnjë viktimë nga vaksinat tona

Autoritet shëndetësor rus njoftoi se nuk është raportuar asnjë vdekje pas vaksinimit me vaksina ruse dhe ato nuk japin më shumë se 0.1% efekte anësore.

“Ne jemi duke monitoruar vazhdimisht sigurinë e vaksinave Covid-19. Që nga fillimi, nuk kemi regjistruar një rast të vetëm të vdekjes që rezulton nga përdorimi i vaksinave ruse të koronavirusit, ndërsa frekuenca e efekteve anësore nuk kalon 0.1%,” tha kreu i Roszdravnadzor Alla Samoilova.

Samoilova vuri në dukje se ekspertët po hetojnë në detaje çdo rast të reaksioneve anësore që ndodhin pas vaksinimit.

The post Rusia: Nuk është raportuar asnjë viktimë nga vaksinat tona appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Rusia i dhuron 150,000 doza vaksine “Sputnik V” Indisë

Radio-Ahireti

Ky është mesazhi i ambasadorit amerikan pasi Kurti mori detyrën e kryeministrit

Radio-Ahireti

QKUK ka shtretër dhe hapësira të mjaftueshme për trajtim të pacientëve me Covid

Radio-Ahireti

PDK nuk e mbështet Osmanin për presidente

Radio-Ahireti

Lutje pas hekurave! (Video)

Radio-Ahireti

Zëdhënësi i hebrenjve ortodoksë: Lëvizja Sioniste ka nevojë për luftë në mënyrë që të ekzistojë

Radio-Ahireti