Image default

Serbi, 20 të vdekur dhe 1.366 raste të reja me COVID-19

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 20 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 1.366 raste të reja me këtë virus, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 4.020, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 395.263.

Aktualisht janë hospitalizuar 4.088 persona, ndërsa 143 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 7.893 persona janë testuar, duke e çuar në 2.617.473 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

The post Serbi, 20 të vdekur dhe 1.366 raste të reja me COVID-19 appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Gjykatësi hedh poshtë kërkesat për lirimin e Hashim Thaçit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit

Radio-Ahireti

Pas zgjedhjeve, Kosnett shkon në zyrën e Kurtit

Radio-Ahireti

Quni: Jam kandidat për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

DW: Albin Kurti sjell tone të reja në Bruksel

Radio-Ahireti

Organizata studentore “Reforma”, bën thirrje të ndalet ndërhyrja e politikës në UP

Radio-Ahireti

KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 32.43 për qind të qytetarëve

Radio-Ahireti