Image default

Shala në takim me të rinjtë: Programi i rimëkëmbjes i PDK-së garanton të ardhme më të mirë

Shala me anë të një postimi në Facebook ka thënë se të rinjtë janë motiv, e sidomos ata që më 14 shkurt do të votojnë për të parën herë, shkruan lajmi.net.

Mbështetje për programin e rimëkëmbjes ai kërkoi nga të rinjtë e Gjakovës, duke premtuar se ky program u garanton atyre të ardhme më të mirë, shtet ligjor e mbështetje ekonomike.

Postimi i plotë i Shalës në Facebook:

Kënaqësi të jesh në mesin e simpatizantëve dhe mbështetësve të rinj të Partisë Demokratike të Kosovës në Gjakovë.

Motiv për ne janë sidomos këta të rinj të cilët më 14 shkurt do të jemë për herë të parë votues.

Nga të rinjtë gjakovarë kërkuam përkrahje për programin #Rimëkëmbje, i cili garanton të ardhme më të mirë, mbështetje sociale të dinjitetshme, shtet ligjor që mbron të drejtat kombëtare e qytetare për të gjithë etj.  /Lajmi.net/

TË ngjajshme

​FMN: Pandemia ka lënë prapa vendet e varfra dhe në zhvillim

Radio-Ahireti

Asnjë rast i gripit të shpezëve në Kosovë, institucionet po monitorojnë situatën

Radio-Ahireti

‘Po flet për hava’, përplasje mes Kastratit të PDK-së e Bislimit të LDK-së

Radio-Ahireti

Molliqaj: Gjykata Speciale është politike dhe për këtë arsye do t’i dënojë ish-krerët e UÇK-së

Radio-Ahireti

Sondazhi i PIPOS: LVV 44.2 përqind, PDK 20.40 përqind, LDK 17.35 përqind

Radio-Ahireti

Diaspora e Kosovës e pakënaqur me votimin përmes postës

Radio-Ahireti